Поради та рекомендації по вирощуванню журавлини і брусниці на ділянці

Брусниця і журавлина не тільки дуже корисні, але і можуть стати прекрасними декоративними рослинами в саду. Сьогодні існують культурні сорти цих рослин, які добре приживаються і не вимагають занадто ретельного догляду. Але дещо про їх вирощуванні все ж слід знати.

Вирощування барбарису: посадка восени - краса навесні!

Кущі барбарису добре переживають і виносять морози, тому в Україні його можна спокійно висаджувати. Також барбарис може використовуватися в якості живої огорожі.

Багато видів і сортів барбарису мають гострі шипи; однак, деякі сорти чагарнику мають мінімальну кількість шипів. Крім того, деякі види барбарису можуть бути не вирощуються в деяких регіонах. Обов'язково перевірте це заздалегідь.

Ліщина. Опис, біологічні особливості, вирощування в саду

Ліщину не так вже й часто можна зустріти на заміських ділянках, проте вона має не тільки декоративну цінність. Плоди і інші частини цієї рослини використовують для лікування різних захворювань, наприклад, при серцево-судинних, варикозному розширенні вен, при авітамінозі, рахіті, гіпертонії і для лікування багатьох інших недуг. Їх також застосовують в харчовій промисловості.

Як виростити ліщину на присадибній ділянці

Виростити ліщину на дачі не скласти праці, якщо слідувати порадам і рекомендаціям. Для перехресного запилення необхідно щоб на ділянці росло кілька рослин. З одного куща можна зібрати близько трьох кілограмів плодів. Одомашнену ліщину або фундук часто називають лісовим горіхом.

Ліщина теплолюбна рослина, добре росте в напівтіньових ділянках, в сильно затемненому місці, плодів буде небагато. При вирощуванні ліщини необхідно стежити за станом вологи. Вона не любить сухий грунт, а й сильно зволожений ґрунт протипоказана. Надлишок вологи погано впливає на стан кореневої системи, вона може почати гнити.

7 обов'язкових кроків для захисту саду від морозу

Осінь вже в самому розпалі, а це значить, що пора почати готувати свій сад до зимових холодів, щоб він комфортно перезимував і продовжував радувати вас плодами в наступному сезоні. Якщо добре організувати свою роботу, то дерева неодмінно будуть вдячні і красиві.

Холода ще тільки на носі, осінь радує нас останніми теплими днями. Це час можна провести з користю і зайнятися своєю ділянкою. Це заняття не тільки корисно для вас і вашого саду, але і дуже цікаво.

Захист саду восени - побілка і правила її нанесення

Дерева в саду дають нам плоди, які збагачують організм вітамінами. Останні, в свою чергу, захищають від недуг. Але хто ж врятує самі дерева від хвороб, шкідників? Звичайно, це робота садівника, і восени саме час почати цю справу.

Догляд за садом. У чому плюси посадки восени?

Сад - це достаток самих різних фруктів, вирощених своїми руками.

Часто, маючи дачу, люди вироблять ділянку землі під сад. Сад має на увазі собою наявність фруктових дерев (яблуні, вишні, груші і так далі), кущів (малина, смородина) і того, що можна вирощувати на грядках (полуниця).

Як готувати сад до зими: основні правила підготовки

Для того, щоб чагарники, плодові дерева та багаторічні рослини добре пережили зиму в саду, необхідно їх правильно підготувати до майбутніх холодів.

Порада! Восени дуже багато робіт, які потрібно провести саду, тому краще всього скласти план дій, щоб знати, з чого починати і нічого не пропустити.

Осінній догляд за плодовими деревами та чагарниками в саду

Закінчилося літо, зібрана і перероблена велика частина врожаю. Але турботи садівників на цьому не припинилися. Саме час подумати про те, як підготувати до майбутнього холодного періоду чагарники і дерева.

Зима для рослин - справжнє випробування. Від того, як вони перенесуть цей складний кризовий час, залежить їх стан в майбутній сезон. Зимівля може вплинути на врожайність. Після збору плодів, звільняється час для догляду за кущами та деревами.

Посадки в саду в осінній період

Велика кількість саджанців прийнято садити саме в осінню пору, тому у садівників виникає безліч питань, які пов'язані з майбутніми посадками або доглядом за раніше посадженими саджанцями.

У даній статті будуть дані розгорнуті відповіді на найбільш популярні питання, які стосуються посадок в саду в осінній період.