Поради та рекомендації по вирощуванню журавлини і брусниці на ділянці

Брусниця і журавлина не тільки дуже корисні, але і можуть стати прекрасними декоративними рослинами в саду. Сьогодні існують культурні сорти цих рослин, які добре приживаються і не вимагають занадто ретельного догляду. Але дещо про їх вирощуванні все ж слід знати.

Журавлина великоплідна

У природі ця ягода росте на болотистій місцевості, тому бажано посадити її на вологому місці. Наприклад, під стоком даху. Але в тіні її висаджувати не рекомендується, інакше ягоди не встигнуть дозріти до кінця сезону.

Коли посадити.

Посадити цю культуру можна в першій половині осені або ж навесні, але до того, як почнеться вегетація. А саджанці в контейнері можна посадити протягом вегетаційного періоду. Але бажано, щоб погода при цьому була прохолодною або похмурої. Через деякий час журавлина розростеться, і перетвориться в килим. Для зручності збору ягід ширина грядки не повинна перевищувати 1 м. Довжину можна зробити на свій розсуд.

Викопайте лунку близько 25 см глибиною, засипте торфом з додаванням піску. Дно лунки можна засипати невеликим шаром глини, щоб вода не йшла углиб.

Мульчування.

До того, як журавлина розростеться по всій поверхні, можна насипати шар мульчі, що складається з суміші піску і тирси завтовшки 5 см. Це допоможе зберегти вологу.

Проблеми в догляді.

Ця рослина необхідно часто поливати. В іншому догляд не вимагає значних зусиль, так як журавлина є дуже стійким рослиною. У травні можна обприскати її Фітоспорін, виконуючи вказівки в інструкції. Найпоширенішою проблемою є висушування. Так як ця культура не скидає листя, коричневий колір листя говорить про те, що води не вистачає.

Підживлення.

Цвісти журавлина починає тільки на початку літа. Ягоди дозрівають теж пізно - у вересні, а іноді і в жовтні. Перед цвітінням в останніх числах травня можна внести підгодівлю у вигляді мінеральних добрив. Їх вносять у рідкому вигляді. Щоб підкислити грунт, можна протягом сезону щомісяця поливати журавлину розчином електроліту, розчинивши в 10 л приблизно 5 мл.

Вирощуємо брусницю

Брусниця нерідко використовується як декоративна рослина для оформлення бордюрів. Де її посадити і як доглядати?

Посадка

Під деревами цю культуру висаджувати не можна. Вона дуже любить сонце. Тільки при великій кількості світла вона принесе хороший урожай. Спочатку потрібно викопати лунки 30х30 см, засипавши їх торфом з піском. Між рослинами потрібно витримувати відстань близько 30 см.

Полив і догляд

Важливо пам'ятати, що ця рослина боїться вологості. Тому поливати її необхідно завжди тільки під корінь. Бур'яни слід регулярно видаляти, землю покривати шаром мульчі. Якщо на траві буде збиратися роса, це призведе до того, що культура захворіє плямистістю.

Якщо рослина буде ослаблено, воно погано перенесе зиму. Урожай брусниця дає двічі в сезон. Перший - до кінця червня, а другий вже в вересні. Щоб запобігти хворобам, необхідно в травні застосувати обприскування засобом Фітоспорін.

Розмноженя

Довжина втечі у куща цієї культури - близько 3 м. При необхідності розмножити брусницю, пагони просто прикопують, але не відділить від куща. Незабаром з'являться нові кущі. Протягом декількох років можна отримати цілий килим.

Якщо буде спостерігатися загущення і зниження врожайності. Старі кущі можна прорідити, замінивши їх новими пагонами.

Підживлення

Брусниця добре відгукується на добрива з вмістом сульфату. Так само покармливать і лохину.

Але важливо пам'ятати про те, що вносити треба 1/10 частина від дози, яку рекомендують. Ця культура погано реагує на надлишок добрив. Тому краще внести їх поменше.