Догляд за пірамідальними плодовими деревами на дачі

Плодові дерева пірамідальної форми переважно ростуть вгору. Вони пізніше починають плодоносити, в порівнянні зі звичайними сортами плодових дерев. При ранньому обмеження висоти дерев, плодоношення може ще затриматися на пару років. Їх зростання можна регулювати тільки після збору перших 2-3 врожаїв.

Якщо скелетні гілочки у пірамідальних сортів дерев не вкорочувати, вони сформуються подовженими і середньої товщини. Завдяки своїй підвищеної гнучкості, вони будуть прогинатися під вагою плодів. Зібравши урожай, гілки дерев так і не відновляться до початкової форми і придбають якусь деформацію. І так буде відбуватися щороку, що в подальшому призведе до випередження зростання ширини крони над зростанням її в висоту. Згодом почнуть прокидатися сплячі бруньки і заповнювати весь вільний простір.

Обрізка дерева

При досягненні кроною максимального корисного об'єму можна приступати до обрізання. Можна виконувати такі види обрізок:

  • Короткі верхівки дерев;
  • Контроль над діаметром крони і її проріджування.

Як обрізати верхівки дерева залежить від багатьох факторів, таких як сорт, підщепа, грунт, кліматичні та агротехнічні особливості. Висота може бути в два рази менше від гранично можливої. Наприклад, висота дерева може досягти 8 м, то вкоротити його можна на 4 м з урахуванням штамба.

Обрізаючи верхівку потрібно врахувати і навантаження на дерево плодами і особливості їх розміщення. Після обрізки на дорослому дереві повинно залишитися до 10 тис.кольчаток. Обрізку дерева рекомендується проводити поступово і брати до уваги товщину крони.

Обмежувати діаметр крони дерева потрібно з урахуванням площі, а якому виростає дерево і характером його розташування.

Обмежувати обсяг крони потрібно гранично обережно, зваживши всі плюси і мінуси даної процедури. Завдяки багаторічним дослідження можна зробити висновок, що дерева з густою кроною і укороченими в висоту дають більше врожаю плодів і частіше плодоносять, в порівнянні з рідкою кроною.

Якщо не регулювати густоту гілок, плоди будуть дрібніти. В густій ​​кроні обмежених розмірів на один плід доводиться більшу кількість листя. На мельчанія плодів не останню роль відіграє розташування дерева в сильно затіненому ділянці, велика кількість плодів на дереві і недостатній полив грунту навколо дерева.

Проріджувати дерева необхідно, особливо зростаючі в повний зріст. При низькій кроні і товщина листового пологу маленька, а так же гілки щільніше притискаються до крони. Проріджування крони дозволяє відкрити її, але досить часто цього не вистачає. Якщо спостерігається сильне загущення, то і при відкритій кроні спостерігається відмирання гілок під листовими пологами. Так само дуже часто відновлені прирости затінюють крону з нутрії.

Перш за все, проріджування проводять для власної зручності, з зріджені дерева набагато простіше збирати достигли врожай. Тому проводячи обрізку і формуючи дерево потрібно забезпечити повноцінний доступ до його гілкам для безперешкодного збору врожаю.

Обрізку висоту дерева, перш за все, проводять для зручності збору врожаю, без застосування сходів. Адже навіщо вирощувати дерево великого розміру, а то й завжди, виходить, зібрати його урожай повністю, особливо з верхівок. У внутрішній частині крони можна трохи збільшити товщину листових пологов, а при проектуванні крони сформувати невеликі отвори, щоб можна було через них пробратися до плодів.

При однакових насадженнях в різних умовах кількість зібраного врожаю, можливо, буде відрізнятися, тому потрібно уважно ознайомитися з сортами і проаналізувати їх. Тільки після правильного вибору і посадки дерев, можна отримати хороший урожай. При цьому важливо правильно доглядати за садом, застосовуючи всі рекомендації по вирощуванню саду з пірамідальних дерев.

Також читают: